Razem dla Tobiaszka

Jeśli dostajemy sygnał, że ktoś z naszej szkolnej rodziny potrzebuje pomocy, my – społeczność SP nr 13  – nigdy nie pozostajemy obojętni! No i właśnie pojawiła się informacja, że nasz uczeń liczy na wsparcie! Ruszamy zatem ! Zaczynamy zbiórkę środków dla Tobiaszka Dąbrowskiego !!!

Tobiasz przyszedł na świat z wrodzoną wadą układu kostnego. Jego lewa nóżka rośnie wolniej niż prawa. W lutym tego roku przeszedł ciężką operację rekonstrukcji biodra i kolana.
5 listopada tego roku odbyła się kolejna operacja, podczas której zostały mu usunięte wszystkie śruby, blaszki i płytka z uda i kolana. Tobiasza czeka teraz wieloetapowe leczenie i bolesna rehabilitacja. Ale to nie koniec ! Następna operacja jest zaplanowana w lutym 2019 roku. Będzie polegała na założeniu aparatu, który będzie wydłużał nogę. Koszt tej operacji to 60 tysięcy zł. Na dzień dzisiejszy różnica w nóżkach )prawej i lewej) wynosi 5 cm.
Jest szansa, że wszystko wróci do normy! Skoro jest szansa, jest nadzieja, pomożemy ! W szkole, 29 listopada, zorganizowana zostanie przez Samorząd Uczniowski dyskoteka, z której każda zebrana złotówka przekazana zostanie na powrót do zdrowia Tobiaszka.
A co po dyskotece ? Jeszcze o tym pomyślimy ! Jedno jest pewne! Tobiasz nie zostanie sam! Liczymy na pomoc i wierzymy, że ten apel nie pozostanie bez odzewu!
Cezary Wachelka