Informacje Rady Dzielnicy

BUDŻET OBYWATELSKI 2017

bo2017-page-001

BUDŻET OBYWATELSKI 2016

JUŻ OD 22 DO 30 PAŹDZIERNIKA 2016 r.

GŁOSUJ RAZEM Z NAMI !

DRODZY MIESZKAŃCY DZIELNICY LISINIEC !

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO GŁOSOWANIA

NA NASTEPUJĄCE ZADANIE

W RAMACH BUDŻETU OBYWATELSKIEGO:

PRIORYTET SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 13 I GIMNAZJUM NR 13

Nr 30: Budowa bieżni przy Szkole Podstawowej nr 13 i Gimnazjum nr 13 przy ul. Wręczyckiej 111/115.

W 2013 roku w dzielnicy zostało oddane do użytku wielofunkcyjne boisko sportowe. Zrealizowana inwestycja była strzałem w dziesiątkę w potrzeby mieszkańców dzielnicy. Boisko żyje od rana do wieczora. Korzystają z niego uczniowie, dzieci z rodzicami i dorośli mieszkańcy dzielnicy. Na boisku organizowane są cykliczne imprezy rekreacyjno – sportowe dla mieszkańców, którzy chętnie korzystają z oferty i aktywnie uczestniczą w rozgrywkach sportowych. Budowa bieżni będzie wspaniałym dopełnieniem warunków bazowych na boisku, dając jednocześnie większe możliwości aktywnego wypoczynku i rekreacji dla wszystkich mieszkańców dzielnicy Lisiniec.
Dla mieszkańców dzielnicy, którzy coraz aktywniej spędzają czas wolny uprawiając gry sportowe, jogging, nordic walking ta inwestycja będzie  kolejnym miejscem wzbogacającym ofertę rekreacyjno–sportową. Z uwagi na specyfikę zabudowy dzielnica nie posiada tych miejsc w nadmiarze. Mając na uwadze dobro mieszkańców i zapewnienie im lepszych warunków do aktywnego wypoczynku uważamy tę inwestycję za konieczną.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 13 i Gimnazjum nr 13

Szanowni Państwo,

To już trzecia edycja Budżetu Obywatelskiego w Częstochowie.
W ramach poprzednich edycji zrealizowano w naszej dzielnicy następujące zadania:

– Plac zabaw dla dzieci i dorosłych w dzielnicy Lisiniec.

– Ławki i kosze na ul. Wręczyckiej.

– Uspokojenie ruchu w części dzielnicy Lisiniec.

– Zakup stojaków rowerowych.

– Remont chodnika w ulicy Łomżyńskiej.

oraz wnioski mojego autorstwa:

– Budowa placu zabaw i siłowni zewnętrznej przy Szkole Podstawowej nr 37.

– Utworzenie mobilnej pracowni multimedialnej w Gimnazjum nr 13.

– Renowacja kapliczki i uporządkowanie pasa zieleni na zbiegu ulic Wręczyckiej, Łęczyckiej i Wielkoborskiej.

W tym roku po raz kolejny mamy możliwość głosowania na zadania zgłoszone
do budżetu obywatelskiego. Zachęcam wszystkich Państwa do wyrażenia swojego zdania co do potrzeb dzielnicy poprzez wzięcie udziału w głosowaniu. Tym razem proszę o głos na zadanie: Budowa bieżni przy Szkole Podstawowej nr 13
i Gimnazjum nr 13 przy ul. Wręczyckiej 111/115.

PRZYJDZ, POMOŻEMY CI ZAGŁOSOWAĆ !

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 13 I W GIMNAJUZM NR 13

W CZASIE GŁOSOWANIA BEZPŁATNIE UDOSTĘPNIAMY

KOMPUTERY Z DOSTĘPEM DO INTERNETU  ORAZ OFERUJEMY POMOC. POMÓŻ I GŁOSUJ RAZEM Z NAMI !

Dodatkowe informacje:

www.sp13.edu.pl, tel. 34 362 86 33

www.gimnazjum13.com, tel. 34 366 63 20

W imieniu swoim, wszystkich Uczniów, Nauczycieli

oraz Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 13 im. Kornela Makuszyńskiego

i Gimnazjum nr 13I. J. Paderewskiego

Serdecznie zapraszam!

Justyna Curran

Przewodnicząca Rady Dzielnicy Lisiniec

___________________________________________________________________

Dnia 29 września 2015r. o godzinie 18 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 13 odbyło się spotkanie mieszkańców dzielnicy Lisiniec
z Wiceprezydentem Mirosławem Soborakiem.
Wśród gości przybyłych na to spotkanie znaleźli się:

– Radni Rady Miasta Częstochowa: Barbara Gieroń, Jerzy Nowakowski, Łukasz Kot.

– Przedstawiciele Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych:
Michał Konieczny – Naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych,
Mariusz Sikora – Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu,
Aleksandra Wójcik – Kierownik Miejskiej Pracowni Urbanistyczno-Planistycznej,
Hieronim Kuczyński – Zastępca Naczelnika Wydziału Komunalnego,
Edyta Soboniak – Dyrektor  ds. organizacji systemu gospodarowania odpadami komunalnymi Częstochowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego,
Marzena Cuprjał-Wagner
Główny Specjalista Wydziału Polityki Społecznej.

– Przedstawiciele służb mundurowych:
Teresa Suchanowska – starszy inspektor Straży Miejskiej,
dzielnicowi: sierżant sztabowy Daniel Zych – Komisariat I Policji, aspirant Bartosz Parkitny – Komisariat III Policji.

– Dyrektorzy szkół:
Iwona Olszówka dyrektor Szkoły Podstawowej nr 13,  Jacek  Staniewski wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 13,
Maciej Wawrzaszek dyrektor Gimnazjum nr 13.

Spotkanie podzielone było na dwie części, w pierwszej usłyszeliśmy odpowiedzi na pytania zadane w formie pisemnej przez Radę Dzielnicy,
w drugiej odpowiedzi na pytania z sali. Mogliśmy także obejrzeć prezentację dotyczącą zmian jakie zaszły w dzielnicy w ostatnich latach
oraz plany rozbudowy infrastruktury w Parku Lisiniec.

W imieniu Rady Dzielnicy Lisiniec dziękuję wszystkim Mieszkańcom za aktywny udział w spotkaniu, kulturalne i spokojne podejście do problemów nie tylko naszej dzielnicy oraz wysoki merytoryczny poziom dyskusji. Mam nadzieję, że odpowiedzi na zadawane pytania choć w części zaspokoiły Państwa potrzebę informacji. Wszystkich, którzy nie mogli uczestniczyć w spotkaniu zachęcam do przeczytania protokołu zamieszczonego
na stronie www.dzielnice.czest.pl/lisiniec  w zakładce Dokumenty.

Przewodnicząca Rady Dzielnicy Lisiniec
Justyna Curran

BUDŻET OBYWATELSKI

W tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego przez Przewodniczącą Justynę Curran zgłoszone zostały następujące wnioski:

Nr 362: Zatoczka do parkowania przy Szkole Podstawowej nr 13 i Gimnazjum nr 13 przy ul. Wręczyckiej 111/115

Nr 393: Budowa dwutorowej bieżni 60 m i skoczni w dal na boisku Szkoły Podstawowej nr 13 i Gimnazjum nr 13
przy ul. Wręczyckiej 111/115.

Wszystkie wnioski przeszły pozytywną weryfikację i zostały poddane pod głosowanie.
Zachęcamy do głosowania w dniach 2 – 8 listopada 2015 r.