PROGRAM CZYTELNICZY

„CZYTAM SOBIE. PIERWSZA KLASA.”

Z radością informujemy, że klasy: Ib i Ic zostały zakwalifikowane do udziału w programie „Czytam sobie. Pierwsza klasa!”.  Program ma na celu zachęcać dzieci do nauki samodzielnego czytania, pokazać, że czas z książką może być przyjemny, aktywny i twórczy oraz wywierać pozytywny wpływ na przyszłość młodego czytelnika.

Czytam sobie. Pierwsza klasa!  to ogólnopolska akcja edukacyjna skierowana do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych, nauczycieli i rodziców. Realizowana jest przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Wydawnictwo HarperCollins Polska we współpracy z programem Szkoła Ucząca Się.

Wychowawczynie klas pierwszych zapraszają Rodziców do wsparcia tej inicjatywy, bo czytanie to podstawowa umiejętność, która ma wpływ na:

• sukcesy w szkole i poza nią,
  • rozumienie otaczającego świata,
  • pozytywne relacje z rówieśnikami.

Uczniowie w ramach akcji otrzymają gadżety czytelnicze, a rodzice poradnik: „Jak wspierać naukę i rozbudzać pasję czytelniczą u swoich dzieci”.

Drodzy Rodzice działajmy wspólnie!

Anna Adamowska

Iwona Bukowska – Turska