Program „Bezpieczna Jazda. Karta rowerowa – moje pierwsze prawo jazdy”

Program skierowany do uczniów szkół podstawowych, nauczycieli i rodziców. Ma za zadanie przede wszystkim propagowanie wiedzy na temat zasad ruchu drogowego oraz zwiększanie świadomości w zakresie bezpieczeństwa na drodze. Za jego pośrednictwem  przekazywane są informacje nt. bezpiecznego poruszania się po drogach i zachęcanie do zdawania na kartę rowerową. Stawiamy na widoczność na drodze i zachęcamy wszystkich uczniów do używania elementów odblaskowych w postaci kamizelek, opasek, elementów ubrania czy też zwykłych naklejek.  Uczniowie klas IVa i IVb otrzymają książki do zajęć z wychowania komunikacyjnego. Materiały te zostały przygotowane przez ekspertów i dopuszczone do wykorzystania w szkołach przez Ministerstwo Edukacji Narodowej (DKOS-5002-27/07). Dodatkowo wszyscy uczniowie klas IV otrzymają w czerwcu 2016 kamizelki oraz opaski odblaskowe.
Program dla szkół jest całkowicie bezpłatny. Twórcą, organizatorem oraz sponsorem programu „Bezpieczna jazda. Karta rowerowa – moje pierwsze prawo jazdy” jest firma McDonald’s Polska.
Od 2007 roku nieocenionego wsparcia merytorycznego programowi „Bezpieczna jazda” udzielają Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Komenda Główna Policji.
Dostawcą wysokiej jakości materiałów odblaskowych dla uczniów programu „Bezpieczna jazda” jest firma 3M.

Koordynatorem programu w  szkole jest p Ewa Białas