Powiatowy Konkurs Plastyczny „Na ratunek Ziemi”

Sukcesy naszych uczennic w Powiatowym Konkursie Plastycznym

„Na ratunek Ziemi”

W dniu 4.11.2021 r. został rozstrzygnięty Powiatowy Konkurs Plastyczny „Na ratunek Ziemi” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka organizowany przez Szkołę Podstawową nr 16. Współorganizatorami przedsięwzięcia był RODN „WOM” w Częstochowie oraz Dziennik informacyjny „Życie Częstochowy i Powiatu”. Wśród 17 szkół biorących udział w konkursie uczennice naszej szkoły zajęły wysokie miejsca:

Kalina Markiewicz  klasa IA – I miejsce,

Alicja Kłosowska klasa  I A  – II miejsce

Maja Krzystanek  klasa III B i  Natalia Masio klasa I A – wyróżnienia.

Po uroczystości wręczenia laureatom nagród i dyplomów odbyła się inscenizacja o tematyce ekologicznej. Scenki były urozmaicone piosenkami i tańcem. Dzieci przekazały publiczności, jakie działania należy podejmować, aby jak najdłużej cieszyć się z piękna i dobrodziejstw naszej planety. Poruszona tematyka jest dziś szczególnie aktualna, pokładamy więc głęboką nadzieję, że podobne przedsięwzięcia wzmocnią świadomość ekologiczną i uwrażliwią młodych ludzi na potrzebę działania na rzecz wspólnego dobra, jakim jest Ziemia.

Gratulujemy wspaniałego sukcesu i życzymy kolejnych osiągnięć.