Polskie drogi do niepodległości…

W „Trzynastce” pamiętamy o wydarzeniach, o których powinien pamiętać każdy Polak! Kilka dni przed 11 listopada – Świętem Niepodległości – w SP nr 13 zorganizowano międzyszkolny konkurs historyczny

W dniu 25.10.2017r. w naszej szkole miała miejsce kolejna już edycja Międzyszkolnego Konkursu Historycznego pt. „Drogi do niepodległości”. Jest on corocznie organizowany w przededniu naszego narodowego święta i wpisuje się w kalendarz szkolnych obchodów Święta Niepodległości.
Konkurs, podobnie jak to miało miejsce w ubiegłych latach, został objęty patronatem przez księdza biskupa Antoniego Długosza. Główne cele konkursu to: poszerzenie wiedzy historycznej oraz kształtowanie patriotycznej postawy wśród młodego pokolenia Polaków.
W tym roku w zmaganiach konkursowych wzięło udział 20 uczniów z różnych szkół naszego miasta. Zaproszonych gości oraz uczniów „Trzynastki” przywitał p.o. dyrektora szkoły p. Maciej Wawrzaszek. Życzył młodym miłośnikom historii powodzenia i obiecał mocno trzymać kciuki za wszystkich startujących, bez wyjątku. Najlepsi odbiorą nagrody i wyróżnienia z rąk księdza biskupa A. Długosza w czasie uroczystej akademii, która zaplanowana została na 10 listopada.
Organizatorkami konkursu były: p. A. Lechowska – Łękawa i p. M. Krasoń.
MK