PAŹDZIERNIKOWA MODLITWA

Każdego roku w październiku w naszej polskiej tradycji gromadzimy się w kościołach na modlitwie różańcowej. W tym roku obchodzimy 100 rocznicę objawień fatimskich podczas których Maryja, ukazując się Franciszkowi, Hiacyncie i Łucji, prosiła, aby dzieci codziennie odmawiały różaniec.

W tym roku pięknie na tę prośbę Maryi odpowiedziały dzieci naszej szkoły, które wiernie, każdego dnia uczestniczyły w nabożeństwie różańcowym. To właśnie nasi uczniowie, szczególnie z klas trzecich, ale nie tylko, prowadziły naszą wspólną modlitwę. Dzieci z klas trzecich uczestnicząc w tym nabożeństwie dały świadectwo swej troski o jak najlepsze przygotowanie do Uroczystości I Komunii Św.

Każdego dnia dzieci otrzymywały jeden element do swojej układanki tak, by powstał obrazek przedstawiający spotkanie Maryi z dziećmi w Fatimie. Ostatniego dnia zostały wręczone upominki dla najbardziej gorliwych uczestników październikowej modlitwy.

s. Katarzyna