Organizacja przedświątecznego tygodnia w naszej szkole

1.W związku ze zbliżającym się szczególnym okresem, jakim są Święta Bożego Narodzenia Samorząd Uczniowski organizuje szkolny konkurs – „ Najpiękniej świątecznie udekorowana sala lekcyjna”. Rozpoczęcie konkursu w dniu 11.12. 2017 r. ( poniedziałek ), a ocena komisji konkursowej i wybór najpiękniejszej sali nastąpi 15.12.2017 r. (piątek). Ogłoszenie wyników odbędzie się w czasie wigilii szkolnej. Nagrodą dla zwycięzców jest pizza dla całej klasy, za 2 i 3 miejsce są pączki i rogaliki dla całej klasy.

2. Zgodnie z Kalendarzem Szkoły w dniu 19.12.2017 r. odbędą się konsultacje szkolne dla rodziców . W tym dniu zgodnie ze statutem szkoły należy podać do wiadomości rodzicom informację o zagrożeniach oceną niedostateczną na I półrocze. Konsultacje odbędą się w godz. 16.30 – 17.30.

3.W tym samym dniu z inicjatywy Rady Rodziców odbędzie się tradycyjny kiermasz świąteczny . Każda klasa ma do dyspozycji stoisko (2,3 stoliki max.) na korytarzu szkolnym. Ozdoby, stroiki, świece, bombki i inne akcesoria świąteczne przygotowują poszczególne klasy, a pozyskane środki ze sprzedaży zostaną przeznaczone na potrzeby klasy (wycieczki, imprezy, inne ). Samorząd Uczniowski pozyskuje środki na swoją działalność. Kiermasz odbędzie się w godzinach 16.00 – 18.00.

4. Również w tym dniu o godz. 18.00 w sali nr 3 odbędą się tradycyjne Jasełka Szkolne ( Moralitet ) w wykonaniu uczniów przygotowanych przez p. C. Wachelkę. Zapraszam wszystkich rodziców i nauczycieli na ten spektakl.

5. Zgodnie z planem pracy szkoły w dniu 21 i 22 grudnia odbędzie się Wigilia Szkolna . W tych dniach nie będzie obiadów w stołówce szkolnej. W dniu wigilii nie ma zajęć dydaktycznych. Zajęcia odbywają się wg następującego harmonogramu:

– 21.12.2017 r. klasy 0-3. I tura (klasy „0”, 1a,1c,3b, 3c) rozpoczynają zajęcia od 8.00 w swoich salach lekcyjnych wigilią klasową przygotowaną wspólnie przez rodziców, dzieci i wychowawców. Dzielenie się opłatkiem, życzenia, śpiewanie kolęd i poczęstunek odbywają się w klasie. Na 4 godz. lekcyjnej po uporządkowaniu sali w/w klasy zbierają się w świetlicy szkolnej na jasełkach w wykonaniu uczniów przygotowanych przez p. M. Zielińską. Na 5 lekcji jasełka obejrzy II tura klas młodszych ( 1b, 2a,3a,3d ) , po czym uda się do swoich klas na wigilijny poczęstunek. W dniu następnym tj. 22.12.2017 r. klasy młodsze mają zajęcia zgodnie z planem.

– 22.12.2017 r. klasy 4-7 i 2-3 gim. na sali gimnastycznej od godz. 9.00 odbędzie się spotkanie, w czasie którego będzie składanie życzeń, śpiewanie kolęd i jasełka (moralitet). Ok. 10.00 klasy przechodzą do swoich sal lekcyjnych z wychowawcami i wychowawcami wspomagającymi. Po opłatku , życzeniach, śpiewaniu kolęd w gronie klasowym i poczęstunku uczniowie porządkują klasy. Ok. godz.12.30 koniec zajęć w tym dniu.

Maciej Wawrzaszek
p.o. Dyrektor Szkoły