„Okładki, jakże żywe…”

Maj kojarzony jest z czytelnictwem i książkami. I słusznie! To miesiąc niezwykły, bo w dniach 8 – 15 maja świętujemy XVIII edycję ogólnopolskiego programu Tydzień Bibliotek pod hasłem „Znajdziesz mnie w Bibliotece”.

W naszej szkole też o święcie książki pamiętamy, dlatego chcielibyśmy przedstawić projekt pt. „Okładki, jakże żywe…”.  Jego głównym celem była nietypowa forma promocji czytelnictwa. Biorący w nim udział uczniowie klasy 7a kształcili umiejętność świadomego wybierania lektury, rozwijali swoje zainteresowania, a przy tym działali i twórczo się bawili.

Pomysł polegał na tym,  by do promocji czytania podejść nieco inaczej – włączyć tak popularne dziś  nowe technologie, a jednocześnie zachęcać do częstszego sięgania po papierową książkę.

Kiedy przyszedł czas na promocję wśród rówieśników, każdy uczeń opowiadał o swoim wyborze, podawał tematykę, uzasadniał, dlaczego akurat na tę pozycję się zdecydował, jaką rolę odegrała ona w jego życiu.

Dzięki staraniom uczniów książkowe okładki ożyły i zyskały nowe wcielenie. Gratulujemy kreatywności i zaangażowania, a wszystkim uczniom przypominamy, że biblioteka jest dla Was cały czas otwarta!

Zapraszamy!

MK