Odpoczynku, marzeń spełnienia, wytrwałości…

Starsi uczniowie „Trzynastki” w ostatnim, przed świąteczną przerwą, dniu nauki nie mieli zajęć dydaktycznych. Mogli wysłuchać życzeń od Pana Dyrektora, obejrzeć moralitet, a następnie – już w klasach – podzielić się opłatkiem z wychowawcami

W piątek, 22 grudnia, uczniowie naszej szkoły z klas IV  – VII oraz gimnazjaliści nie musieli być przygotowani do klasówek, sprawdzianów, czy też odpytywania. O godz. 9 zjawili się w sali gimnastycznej, by wysłuchać życzeń, które złożył im p. Maciej Wawrzaszek, p.o. dyrektor szkoły, zobaczyć moralitet „Posłańcy Bożego Narodzenia” (grali uczniowie kl. II a gimnazjum, opieka, p. C. Wachelka) oraz wysłuchać kilku kolęd.
Po części  – nazwijmy ją oficjalną – uczniowie rozeszli się do klas, aby w gronie najbliższych koleżanek i kolegów oraz wychowawców, łamać się opłatkiem i życzyć sobie, tak od serca, wszystkiego co najlepsze…

Najpiękniejsza sala

W dniu 15.12.2017 w naszej szkole został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniej udekorowaną sale lekcyjną z okazji świąt Bożego Narodzenia. Ogłoszenie wyników nastąpiło w czasie szkolnej wigilii, 22 grudnia. Rodzice i uczniowie naszej szkoły stanęli na wysokości zadania i podnieśli wysoko poprzeczkę. Wybór tej najpiękniejszej  klasy był bardzo trudny. Klasy 1-3 oraz oddział przedszkolny były oceniane osobno . Pozostałe roczniki 4,5,6,7, oraz 2G i 3G razem. Komisja oceniała przede wszystkim wkład pracy dzieci i młodzieży.
Wyniki.

Kategoria klas młodszych:

1 miejsce: sala nr 14 – klasa 3A i 3B – opiekunowie: p. Barbara Jezierska i p. Dorota Morawiec, 2 miejsce: sala nr 12 – klasa 1B i 1C – opiekunowie: Iwona Bukowska -Turska i  Anna Adamowska, 3 miejsce: sala nr 15 – klasa 3D i 3C opiekunowie: Joanna Woźniak i Anna Cudak.

Klasy 4,5,6,7 i 2G, 3G:

1 miejsce: sala nr 23 – klasa 7B – opiekun: Alicja Szyda, 2 miejsce: sala nr 1 – klasa 3A Gim – opiekun: Aneta Wietecha, 3 miejsce: sala nr 25 – klasa 5B – opiekun: Sylwia Brewczyńska-Grynbaum.

Dyrektor szkoły dla zwycięskich klas przygotował poczęstunek  – niespodziankę.
cw, foto:gn