Mistrzowie ortografii „Trzynastki”

Pod koniec kwietnia zorganizowany został w SP nr 13 konkurs ortograficzny, w którym rywalizowali uczniowie wszystkich klas starszych.
W gronie kl. IV – VI do zmagań przystąpiło 21 uczniów. Tytuł Mistrza Ortografii zdobył Igor Figurny z klasy IV c. Drugie miejsce zajęła Natalia Nierada (kl. IV a), trzecie Nadia Karwala (kl. VI a).
Wśród uczniów kl. VII oraz gimnazjalistów tytuł Mistrzyni Ortografii przypadł w udziale Mai Brol z klasy VII b. Druga była Natalia Owczarek (kl. III a Gimnazjum), trzecia Melania Boral (kl. III a Gimnazjum).
W tej grupie wiekowej przystąpiło do napisania dyktanda 14 chętnych.
Konkurs przygotowali: p. Monika Boral, p. Agnieszka Dawczyk oraz p. Cezary Wachelka. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody książkowe, które zostały wręczone podczas akademii z okazji Święta Flagi i Konstytucji 3 Maja.
cw
Zdjęcie: Wiktor Leśkiewicz