Miejskie Dni Inteligentnej Energii

Ekologiczna pracownia artystyczna, energorower, quizy, gry, lodowe eksperymenty, wytwarzanie prądu i autobus energetyczny to atrakcje, które czekały na nas i innych uczestników w ostatni piątek września na pl. Biegańskiego.
Wszystko to odbywało się w ramach Miejskich Dniach Inteligentnej Energii. Celem festynu było poszerzanie wiedzy i kształtowanie postawy ekologicznej. Eksperci z Politechniki Częstochowskiej oraz z Uniwersytetu Rozwoju bawili się z uczestnikami, jednocześnie ich ucząc.
Uczniowie kl VI B wraz z p. Sylwią Brewczyńską oraz p. Ewa Buszko brali czynny udział w eksperymentach i pokazach, poszerzając swoja wiedzę na temat wykorzystywania odnawialnych źródeł energii, ograniczeniu niskiej emisji i efektywności energetycznej

SB