Międzyszkolny Konkurs Recytatorski poezji Jana Brzechwy „Brzechwałki”

7 listopada 2014r już po raz XVIII odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski poezji Jana Brzechwy „Brzechwałki”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 42.

Uczestniczyło w nim 26 uczniów klas I-III z 8 częstochowskich szkół. Naszą szkołę reprezentowały: Żaklina Kmiecik z kl.Ib, Marika Kuździeń z kl.IIIa i Alicja Majer z kl.II b. Poziom zmagań młodych artystów był bardzo wysoki, a jury oceniało nie tylko umiejętności recytatorskie, ale gest sceniczny, dykcję, element ruchu i strój.
Jurorzy docenili talent naszych uczennic. Alicja Majer (pod kierunkiem p. Edyty Zgardowskiej) z prezentacją wiersza „Ptasie plotki” zajęła II miejsce, a interpretacja wiersza „Kwoka” w wykonaniu Mariki Kuździeń – zdobyła wyróżnienie.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy kolejnych artystycznych wyzwań!