9 listopada 2015 r.w świetlicy szkolnej odbył się I Międzyszkolny Konkurs Krasomówczy ” Moja ulubiona bajka” dla klas I – III .Uczniowie klas młodszych  częstochowskich szkół w czasie 5 – minutowego występu opowiadali swoją ulubioną bajkę, baśń, legendę. Celem konkursu było zwrócenie uwagi dzieci na potrzebę pielęgnacji języka ojczystego, rozbudzanie zamiłowania do pięknego, sugestywnego mówienia, a także rozwijanie zdolności i wyobraźni. Występom dzieci, które były doskonale przygotowane zarówno pod względem pamięciowym, jak i charakteryzacji przyglądało się jury: p. Dyrektor SP 13 Iwona Olszówka -przewodnicząca, a także wychowawca świetlicy p.Luiza Wachelka i nauczyciel – bibliotekarz p.Małgorzata Krasoń. Jury oceniało przede wszystkim – konstrukcję wypowiedzi, płynność, poprawność wyrażania się, bogactwo języka a także ogólne wrażenie artystyczne.

Przyznano następujące miejsca:
– I miejsce – Kacper Hobot SP 49
– II miejsce – Paweł Jastrząbek SP 49
– II miejsce – Jan Mroczek SP 37
– III miejsce – Zofia Niska SP 39
Wyróżnienia :
– Szymon Palacz SP 13
– Joanna Frąckowiak SP 38
– Małgorzata Kucharska SP 48
– Aleksander Szarek SP 38
Laureaci otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Serdecznie gratulujemy laureatom, a także dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu!
Organizatorzy: Edyta Zgardowska, Dorota Stanek