„Małe rączki mamy, ale chętnie pomagamy”

W tym roku szkolnym klasa II b nastawiła się na niesienie radości i pomocy tym, którzy tego potrzebują. W listopadzie uczniowie wykonali karmniki i rozpoczęli akcję „Zwyczaj mamy taki: zimą dokarmiamy ptaki”. Okazuje się, iż zgłodniałe ptaszki przylatują nawet na parapet sali 12, aby móc się posilić.

Pod koniec listopada cała klasa wzięła udział w akcji Pluszowa Częstochowa organizowanej przez Boulangerię przy ul. Śląskiej. Uczniowie zebrali wiele pluszowych maskotek, które zostały przekazane na cel charytatywny związany ze zbiórką funduszy na wyjazd zimowy dla dzieci z Hospicjum przy ul. Krakowskiej. Tym razem empatia naszych uczniów została nagrodzona Dyplomem dla klasy i zaproszeniem na gorące kakao do Boulangerii.

Dzieci już przygotowują się do następnej akcji. Tym razem wraz z klasą II c pragną wykonać własnoręcznie i wysłać bożonarodzeniowe kartki dla dzieci z Marzycielskiej Poczty.

Poza tym uczniowie z kl. II b nie omijają żadnej akcji Wolontariatu SP 13. Oby tak dalej… Pomaganie jest PROSTE !

I B-T