LAUREATKA Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe, to jedne z najważniejszych sprawdzianów wiedzy, w jakich mogą startować uczniowie. Udział w nich wymaga zarówno od ucznia, jaki i przygotowującego go nauczyciela, ogromnego zaangażowania oraz wielu godzin pracy. Wielomiesięczny wysiłek zaowocował sukcesem naszej uczennicy w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym.

W dniu 02.06 2021r   Kalina Kozieł – uczennica kl. VIIIa odebrała z rąk Pana Dyrektora Macieja Wawrzaszka zaświadczenie o uzyskaniu tytułu Laureata Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego w roku szkolnym 2020/2021 i tym samym została zwolniona z pisania tej części egzaminu ósmoklasisty.

Ponadto laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych otrzymują z danych zajęć edukacyjnych najwyższą pozytywną roczną ocenę klasyfikacyjną.

Laureat to wzór do naśladowania dla uczniów młodszych klas i zachęca do systematycznej, wytrwałej pracy. „Wygranie” takiego konkursu to wielki zaszczyt i radość, uczeń zyskuje miarodajne potwierdzenie swojej rozległej wiedzy i sprawności intelektualnej. Wojewódzkie konkursy przedmiotowe są organizowane z myślą o uczniach zdolnych, wykazujących szczególne zainteresowanie wybranym przedmiotem nauczania. Nielicznym udaje się dotrzeć do etapu wojewódzkiego, a następnie uzyskać tytuł laureata.

Na wszystkich stopniach konkursu (szkolnym, rejonowym i wojewódzkim) uczniowie rozwiązywali zadania z matematyki. Zagadnienia często znacznie wykraczały poza program szkolny, wymagały logicznego myślenia, wyobraźni przestrzennej oraz umiejętności sprawnego i bezbłędnego liczenia.

Gratulujemy Kalinie  ogromnego sukcesu i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły, a Rodzicom – sukcesu córki!

M. Szyda