Koniec zbiórki dla Agatki.

Szanowni Rodzice, Uczniowi, Mieszkańcy dzielnicy Lisiniec oraz Nauczyciele dyrekcja naszej szkoły pragnie wyrazić najszczersze wyrazy wdzięczności za zaangażowanie się w niesienie pomocy chorej na raka siedmioletniej Agatce, na którą przez ostatnie dwa tygodnie na terenie szkoły i dzielnicy zbierane były pieniądze do puszek. Akcja charytatywna zakończyła się w ostatni czwartek komisyjnym podliczeniem zebranych pieniążków. Miło Nam poinformować, iż udało się zgromadzić kwotę wynoszącą 5599,18 zł. Serdecznie chcemy podziękować wszystkim darczyńcom tym najmłodszym jak i najstarszym. Pokazywanie dzieciom, iż warto pomagać może mieć dla kogoś wielkie znaczenie, zależy nam przecież by nasze dzieci wyrosły na empatycznych dorosłych, którym los innych, często bardzo cierpiących ludzi nie jest obojętny. Dziękujemy naszym szkolnym wolontariuszom za chęć pomocy w tej szczytnej akcji tj. Natalii Nierada, Marcelinie Matysiak, Darii Kałuża, Magdalenie Tracz, Biance Kuczera, Izabeli Muś, Piotrowi Szczepanek oraz Oskarowi Kaczmarek za pomoc Panu dyrektorowi Maciejowi Wawrzaszkowi w kwestach ulicznych, przebiegających często w niesprzyjających warunkach pogodowych. Podziękowania należą się również uczniom, którzy ochoczo zbierali pieniądze na terenie całej szkoły. Dziękujemy uczennicom klasy 7d oraz 6a. Zbiórka zorganizowana została przy współpracy ze Stowarzyszeniem Wspólnie dla Częstochowy. Niech podsumowaniem kolejnej akcji charytatywnej w naszej szkole będą słowa Marii Konopnickiej.

“Ludzie to anioły z jednym skrzydłem, dlatego aby się wznieść, musimy trzymać się razem.”
Raz jeszcze wielkie podziękowanie za trzymanie się razem.
Szkolne Koło Wolontariatu