Konferencja programu Aktywna Edukacja

Konferencja programu Aktywna edukacja odbyła się 5-6 marca 2015r. w Warszawie. Wzięli w niej udział uczestnicy i uczestniczki kursów dla dyrektorów oraz koordynatorów przedmiotowych i szkolnych w ramach CYFROWEJ ŚCIEŻKI.
W pierwszym dniu konferencji organizatorzy przewidzieli sesje dobrych praktyk w 4 blokach tematycznych (prawo autorskie i wolne licencje, zasoby sieci, komunikacja i współpraca oraz aplikacje edukacyjne). Drugiego dnia uczestnicy wysłuchali wykładu na temat skutecznego wyszukiwania informacji w sieci i uczestniczyli w warsztatach z zakresu komunikacji w sieci, netykiety oraz pracy w chmurze.
Konferencja była okazją do przedstawienia opracowanych przez zespół Aktywnej edukacji materiałów edukacyjnych. Na marcowym spotkaniu autorzy zaprezentowali premierę najnowszej książki – Skutecznego wykorzystania nowych technologii na lekcjach.
Godny polecenia lekturze był również materiał konferencyjny dotyczący pracy zespołowej z wykorzystaniem technologii. Tę i inne publikacje konferencyjne można znaleźć na stronie programu Aktywna Edukacja.
W konferencji wzięli udział nauczyciele z naszej szkoły: pani Ewa Białas i pani Alicja Szyda.