Przedstawienie „Mały Książe”

Czasem, w swojej codzienności, zapominamy o bardzo ważnej życiowej prawdzie, że „najważniejsze jest niewidoczne dla oczu, a dobrze widzi się tylko sercem”. Jasełka to był czas refleksji nad tajemnicą narodzin Króla, który jest Miłością. Istoty Świąt Bożego Narodzenia, nie dostrzeże się fizycznymi oczami, istotę dostrzega się sercem przepełnionym wiarą. To wiara pozwala nam widzieć więcej.

W tym roku to „Mały Książe” przypomniał nam tę wielką Tajemnicę Bożego Narodzenia, podczas tegorocznych Jasełek, które odbyły się w naszej szkole 20 grudnia. Uczniowie naszej szkoły byli nie tylko wspaniałymi artystami, ale nade wszystko stali się apostołami tej głębokiej PRAWDY.

Podczas przedstawienia, dzieci w krótkiej  pantomimie ukazały, jak wygląda życie współczesnego człowieka, czym trudzi się na co dzień, czemu poświęca najwięcej czasu, a „Mały Książę” na nowo uświadomił nam to, co jest najważniejsze w życiu, co nadaje sens.

W murach naszej szkoły wybrzmiały Słowa Ewangelii według św. Łukasza o Narodzeniu Jezusa, które przypomniały nam, że Bóg jako Miłość przyszedł na ziemię, by zamieszkać pośród nas. Całe przedstawienie przeplatane było pięknymi kolędami i pastorałkami, a na zakończenie zostały przekazane wszystkim życzenia: „Aby w sercach naszych narodziła się MIŁOŚĆ”.

46 910 11 12

Po zakończeniu  przedstawienia  dzieci  z klasy IVa  prezentowały na kiermaszu szkolnym ozdoby świąteczne wykonane własnoręcznie wraz z wychowawczynią p. Luizą Wachelką.  Rodzice uczniów dostarczyli ogrom potrzebnych materiałów do wykonania bożonarodzeniowych stroików. Byli także i tacy – miło nam!!! – ,którzy pojawili się, by dopomóc swoim pociechom, w projektowaniu i zrobieniu ozdób na święta. Pięknych, profesjonalnie wykonanych, zachwycających estetką… Czwartoklasiści wspaniale poradzili sobie z tym trudnym zadaniem . Wykonane przez nich prace to  – bez dwóch zdań – niepowtarzalne bożonarodzeniowe kompozycje. Prace, które warto było nabyć !!!

20161219_13165520161219_131707 20161219_141128

20161219_14082220161219_13360920161219_140817