Jesteśmy już czytelnikami!

„My, uczniowie pierwszej klasy Tobie, Książko, przyrzekamy,

że szanować Cię będziemy, krzywdy zrobić Ci nie damy (…)”

Uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki stała się naszą szkolną tradycją. Organizujemy ją corocznie w drugim semestrze, kiedy pierwszaki znają już alfabet i potrafią czytać.

Tegoroczni pierwszoklasiści zostali włączeni w poczet czytelników biblioteki szkolnej 22 kwietnia 2016r. Uczniowie przybyli z wizytą do biblioteki razem z wychowawcami. To pierwsze oficjalne spotkanie miało uroczysty charakter. Na wstępie pierwszoklasiści zostali zapoznani z lokalem bibliotecznym, księgozbiorem dla najmłodszych oraz regulaminem biblioteki. W przystępny sposób poznali zasady wypożyczania książek obowiązujące w naszej szkole.

Ponieważ był to dzień uroczysty, starsi koledzy z klasy Vc przygotowali krótki program artystyczny. Pierwszoklasiści spotkali się w bibliotece ze znanymi bohaterami utworów dziecięcych: krasnalami czy Wróżką. Honorowym gościem była Książka, która wprowadzała uczniów w biblioteczny świat. Dodatkową atrakcję stanowiły zagadki i rebusy nagradzane słodkimi niespodziankami. Kulminacyjnym punktem uroczystości było złożenie uroczystego przyrzeczenia, po którym w atmosferze radości i zabawy dzieci samodzielnie wybrały sobie książeczki.

Warto przypomnieć, że do szkolnej biblioteki należy każdy uczeń naszej szkoły, czytelnikiem jest się od klasy pierwszej do szóstej!

Zapraszamy w nasze progi codziennie.

2222222222  111111111111222222222222210532