Jasełka w parafii

Trwając nadal w bożonarodzeniowej radości uczniowie klasy III d Szkoły Podstawowej nr 13, na zaproszenie ks. Proboszcza Janusza Wojtyli, przedstawili w niedzielę, 14 stycznia,  w kościele parafialnym Św. Ap. Piotra i Pawła jasełka pt. „Święta Noc”.

Za sprawą młodych aktorów widzowie przenieśli się do Betlejem, gdzie Anioł Boży zwiastował pasterzom pilnującym owce, że w ubogiej stajence narodził się Zbawiciel Jezus. Wraz z pasterzami, anielskimi zastępami, Trzema Królami oraz przedstawicielami różnych zawodów i dzieci oddaliśmy pokłon Nowonarodzonemu. Całemu przedstawieniu towarzyszył śpiew kolęd, również w wykonaniu aktorów. Gromkie brawa zebranych parafian mogą świadczyć, iż przedstawienie zostało bardzo pozytywnie odebrane. Swoje podziękowania złożył również Ks. Proboszcz.

Uczniów przygotowali p. Martyna Zielińska i ks. Tomasz Turczyn.

Martyna Zielińska

Zdjęcia: Agata Sokołowska