„Jak dobrze znasz swoje miasto?”„Jak dobrze znasz swoje miasto?”„Jak dobrze znasz swoje miasto?”

„Jak dobrze znasz swoje miasto?” to tytuł miejskiego konkursu wiedzy o mieście Częstochowe zorganizowanego przez Naszą Szkołę.
Konkurs został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka.

We wtorek 28 października 2014r uczniowie dziewięciu szkół podstawowych wykazali się znajomością historii miasta, samorządu lokalnego oraz środowiska przyrodniczego, w jakim żyjemy. Zaprezentowali również umiejętność posługiwania się planem miasta. Uczestnicy pracowali w zespołach trzy osobowych, wykonując zadania indywidualnie i grupowo. Zmagania uczniów były oceniane przez jury, w skład którego weszli: Inspektor Wydziału Edukacji Agnieszka Banasik, Senator RP, chirurg Mieczysław Wyględowski, Dyrektor Muzeum Częstochowskiego Janusz Jadczyk, Elżbieta Janik dział przyrody Muzeum Częstochowskiego, Przewodnicząca Rady Dzielnicy Lisiniec Justyna Curran, Przewodnicząca Rady Rodziców SP 13 Joanna Jamska, Dyrektor Gimnazjum nr 13 Maciej Wawrzaszek,
Dyrektor SP 13 Iwona Olszówka oraz nauczyciele szkół biorących udział w konkursie. Dyrektor Janusz Jadczyk wygłosił interesującą prezentację zatytułowaną „Podróże w czasie po Częstochowie”. Dr Mieczysław Wyględowski ciekaw był jak młodzi mieszkańcy Częstochowy wyobrażają sobie szpitale za 20, 30 lat.
Zobaczyć można też było prace plastyczne wykonane przez uczniów
klas I-III na temat „ Miejsca znane i mniej znane” naszej miejscowości. Zainteresowanie tematem było duże, przysłano ponad 150 prac. Zwycięzcami zostali:
I MIEJSCE – Aleksandra Dąbrowska kl 2b SP 40 – Ilona Nawrot, Agata Filipiak-Mojsa
SP 40 – Michał Krajewski kl 2a – Anna Kulej
Konkurs został objęty patronatem medialnym portalu internetowego NaszeMiasto i TV Orion. Nagrody ufundował m.in. Klub sportowy CKM Włókniarz oraz Rada Dzielnicy Lisiniec natomiast poczęstunek zapewniła Piekarnia Jędryka i ZHU „Gucio”