Ja i mój pluszowy miś

Takiego święta w naszej szkole jeszcze nie obchodziliśmy!
We wtorek 25 listopada nasi uczniowie przynieśli do SP 13 swoje ulubione pluszaki. A to ze względu na to, iż w tym dniu obchodzony był Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Na początek trochę historii. Święto „wypchanych trocinami” misiów obchodzone jest od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny. Pierwsza taka zabawka powstała bowiem w 1902 roku w Nowym Jorku na cześć prezydenta USA Teodora Roosevelta.
Nazwana została „Teddy’s Bear. Obecnie takie pluszowe misie są jednymi z najpopularniejszych zabawek na świecie, co było doskonale widać w Szkole Podstawowej nr 13, kiedy to podczas tego święta uczniowie pojawili się w klasach ze swoimi ulubionymi maskotkami.

Nasi wychowankowie przynieśli zarówno małe misiaczki, jak i takie, które swoim wzrostem przewyższały ich szczęśliwych posiadaczy. Wszystkie pluszowe misie można było podziwiać podczas uroczystego apelu, który odbył się na dużej przerwie.