Inauguracja Roku Szkolnego na Jasnej Górze

7 września na Jasnej Górze, odbyły się uroczystości inaugurujące rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019. Uroczystej Mszy Świętej na Jasnej Górze przewodniczył i homilię wygłosił bp Andrzej Przybylski, biskup pomocniczy arch. częstochowskiej. Przed Cudownym Obrazem Matki Bożej stawili się pracownicy Śląskiego Kuratorium Oświaty, dyrektorzy, nauczyciele oraz uczniowie 70 szkół z Częstochowy i powiat, które wystawiły poczty sztandarowe. Naszą szkołę reprezentowali: Kaja Radosz i Antoni Staroszczyk uczniowie kl. VIII C wraz z opiekunem, p. Agnieszką Lechowską Łękawą.

Do sanktuarium przybyły między innymi: poseł Lidia Burzyńska, p. Urszula Bauer – Śląski Kurator Oświaty, oraz Alicja Janowska – dyrektor delegatury Kuratorium Oświaty w Częstochowie. Uczestników Mszy Świętej powitał o. Jan Poteralski, podprzeor Jasnej Góry, mówiąc o tym jak szkoła ważna jest w budowaniu przyszłości narodu polskiego oraz o przenikających się w codziennym życiu szkolnym dwóch ważnych filarach, jakimi są rozum i wiara.