Inauguracja CzUMO

W dniu 9. 10 2018 przedstawiciele naszej szkoły, biorący udział w projekcie Częstochowskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy, wraz z panem DyrektoremMaciejem Wawrzaszkiem i opiekunem Anną Latacz, wzięli udział w uroczystej inauguracji tego projektu. Inauguracja miała miejsce na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Politechniki Częstochowskiej na czele z Rektorem Prof. dr hab. inż. Norbertem Sczygiolem ,  Prezydent Miasta Częstochowy- Krzysztof Matyjaszczyk oraz dyrektorzy szkół i młodzież uczestnicząca w projekcie.

Po części oficjalnej wszyscy wysłuchaliśmy bardzo ciekawego  wykładu inauguracyjnego Prof. PCz dr hab. inż. Przemysława Postawy pt.: „Kolor i barwa – niezbędny element naszego życia

Młodzież naszej szkoły już po raz drugi została zakwalifikowana do udziału w zajęciach tego typu. Zeszłoroczna edycja okazała się niezwykle interesującym spotkaniem z szeroko pojętymi zjawiskami przyrody.

A.L