„Z ekologią za pan brat”

Dziesięciu uczniów z naszej szkoły zaprezentowało swoje zdolności plastyczne i zamiłowanie do ekologii biorąc udział w konkursie realizowanym w ramach projektu pn.: ”Czysta Częstochowa – segregacja to styl życia”. Konkurs był organizowany przez Częstochowskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Sobuczynie pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy.

Laureatami konkursu „Wielkanocna ozdoba z odpadów” były dzieci z innych szkół, jednak ogromnym przeżyciem i wielką radością dla uczniów naszej placówki okazał się udział w uroczystym rozstrzygnięciu konkursu, które odbyło się w sali sesyjnej Urzędu Miasta w dniu 22 marca.

Organizatorzy obdarowali każdego z uczestników drobnym upominkiem i dyplomem.

Najważniejsze w tego typu przedsięwzięciach jest szerzenie świadomości ekologicznej wśród dzieci i rozbudzanie ich plastycznych uzdolnień oraz twórczej wyobraźni.

Dlatego zachęcamy naszych podopiecznych do udziału w kolejnych konkursach zapowiedzianych przez CzPK.

IB–T