Dzień Ziemi w klasach 0-III

22 kwietnia to największe międzynarodowe święto ekologiczne — Dzień Ziemi. Święto to powstało 50 lat temu, aby uświadamiać jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Obecnie, dzień ten obchodzony jest w 192 krajach a w Polsce od 1990 r.
Nasi uczniowie tego dnia oglądali różnorodne filmiki edukacyjne, wykonywali prace plastyczne, sadzili kwiaty, a także uczyli się prawidłowej segregacji śmieci. Bardzo ważne jest wyrabianie w nas zdrowych nawyków, które mają wpływ na stan naszej planety.
Co możemy zrobić na co dzień a pomóc naszej planecie ? 🌎🌍
-Zakupy pakuj we własną torbę wielokrotnego użytku;
-Używaj bidonu na wodę;
-Napoje pij z własnego kubka;
-Nie korzystaj z torebek foliowych;
-Jedzenie do szkoły zabieraj w pudełkach wielokrotnego użytku – „śniadaniówkach”;
-Zrezygnuj z plastikowych słomek i sztućców;
-W miarę możliwości nie kupuj odzieży wykonanej ze sztucznych materiałów (poliester, nylon, itp.);
-Segreguj śmieci;
-Kupuj tyle ile jesz.
To tylko kilka wskazówek, które możemy starać się wdrożyć w nasze codzienne życie. Razem możemy zdziałać więcej, dla naszego wspólnego dobra.
Dbajmy o nasz dom = Ziemię 🌎🌷🪻🌹🌳🐿🐇🐞🦋🐠