Dzień Śliwki

20151015_211912
W dniu 15 pażdziernika w naszej szkole odbył się ,, Dzień Śliwki ”. Impreza,, Owoc miesiąca” odbywać się będzie cyklicznie; 15 dnia każdego miesiąca. Wówczas to uczniowie naszej szkoły promować będą owoce sezonowe. Promocją wybranych owoców zajmować się będą poszczególne klasy starsze. Zaczęliśmy od przysmaku jesieni – śliwek. Przepisy na dania ze śliwkami zgromadzili i dzielili się nimi uczniowie z kl. VI a W listopadzie zajadać będziemy się gruszkami (kl. VI b), w grudniu królować będą pomarańcze (kl. VI c), a w styczniu banany (V a).

W lutym uczniowie SP 13 zapoznają się ze smakiem kiwi (kl. V b), a w marcu zamierzamy konsumować nasze przepyszne polskie jabłka! (kl. 5 c). W kwietniu przyjdzie czas na mandarynki (IV a), w maju na brzoskwinie (IV b). Akcję zakończymy w czerwcu. Wówczas to Samorząd Uczniowski będzie zachęcał całą naszą szkolną społeczność do tego, aby sięgnęła po truskawki.

W czwartek szóstkolasiści z klasy A i ich wychowawczyni p. Luiza Wachelka promowali śliwki. Kacper Kawałek częstował, kogo tylko napotkał, przepysznymi śliwkami – węgierkami, były przepisy na dania za śliwek i fioletowe kolory, które – jak oczywiście wszyscy wiedzą – kojarzą się właśnie z tymi owocami.

20151015_104021

20151015_10390620151015_104147