Czas rekolekcji

Wielki Post to szczególny okres, kiedy nasze serca przygotowują się do Świąt Zmartwychwstania Pana Jezusa. To czas kiedy w sposób szczególny troszczymy się o nasze nawrócenie.
Różne praktyki mogą nam w tym pomagać. Jedną z nich są rekolekcje wielkopostne. I takie właśnie rekolekcje w dniach 19 – 21 marca przeżywali uczniowie naszej szkoły. Przez trzy dni gromadzili się w kościele parafialnym Św. Apostołów Piotra i Pawła, gdzie mogli wysłuchać wspaniałych konferencji księdza rekolekcjonisty – ks. Piotra Klekocińskiego. Był również czas na wspólny śpiew i oczywiście modlitwę. Starsi uczniowie mieli możliwość przystąpienia do sakramentu spowiedzi, a cała społeczność szkoły zakończyła ten czas rekolekcji uczestnictwem we Mszy św.
Martyna Zielińska