Czas pożegnań

Zakończył się rok szkolny 2018/2019. Uczniowie „Trzynastki” udali się na wakacje. Było radośnie ? Nie do końca! Czemu ? Bo po raz ostatni gościliśmy w szkole gimnazjalistów.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego składała się z trzech części. Jako pierwsi świadectwa otrzymali uczniowie klas młodszych, później dzieci i młodzież  z klas IV – VIII, a na koniec gimnazjaliści.
19 czerwca 2019 r. Był to ostatni dzień, gdy w szkole przy ul. Wręczyckiej, pojawili się abiturienci gimnazjum. Od września 2019 roku ostatnim rocznikiem, który kończy naukę w szkole, będą uczniowie klas ósmych. Gimnazjów już nie będzie.
Dlatego też z wielkim wzruszeniem pożegnaliśmy tych uczniów, którzy przez ostatnie trzy lata, udowadniali, że nauka w gimnazjum nie była straconym czasem. Bo dostali w tej szkole wiedzę, która pozwoli im dobrze poruszać się we współczesnym świecie i rozróżniać to, co im się przyda w życiu  i to , na co muszą zwracać uwagę.
Żegnamy ósmoklasistów i ostatni rocznik gimnazjalistów. Cóż więcej dodać ? Chyba nic! Koniec nie potrzebuje słów. Słowa są po to, aby rozpoczynać…
Cezary Wachelka