Będą studentami!

20 uczniów klasy III gimnazjum weźmie udział w 2-ej edycji Częstochowskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy (CzUMO), która odbywać się będzie na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej.

Celem projektu jest popularyzacja badań naukowych i ich zastosowania wśród młodzieży.

Projekt zakłada organizację cyklicznych zajęć edukacyjnych i badawczych prowadzonych od marca do czerwca 2018 roku, przez pracowników naukowo-dydaktycznych oraz doktorantów Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Informatyki.

W ramach projektu planowana jest realizacja następujących zajęć:

– Matematyka- gry i zabawy logiczne,

-Drukowanie 3D + sitodruk,

– Mechanika – badanie własności rozciąganej stali,

– Czym zajmuje się inżynieria biomedyczna?

– Podróż do wnętrza komputera.

– Podstawy programowania gier w oparciu o silnik Unity 3D v5,

– Programowanie stron internetowych.

Studenci Częstochowskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy otrzymają indeksy, będą brali udział w zajęciach laboratoryjnych, warsztatowych i wykładach. W murach uczelni będą mieli okazję poczuć się jak prawdziwi odkrywcy współczesnych technologii.

Czekając na inaugurację, już dziś życzymy powodzenia!

MB