„Trzynastka” na uniwerku!

Częstochowski Uniwersytet Młodego Odkrywcy zainaugurował swoją działalność.

W dniu 28 marca 2018r. Odbyło się pierwsze spotkanie studentów CzUMO w siedzibie Wydziału Instytutu Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej.

W uroczystej inauguracji wziął udział Prezydent Miasta Częstochowy – Krzysztof Matyjaszczyk oraz władze uczelni – Prorektor  PCz prof.  J. Wysłocki oraz Dziekan Wydziału – prof. M. Klimek. Przybyli również Dyrektorzy Szkół, uczniowie  wraz z nauczycielami, biorący udział w projekcie.

W bieżącym roku szkolnym w kolejnej edycji CzUMO wezmą udział uczniowie naszej szkoły w dwóch grupach:

– Młodzi Odkrywcy – 20 uczniów z klasy IIIa i IIIb gimnazjum,

– Poszukiwacze – 12 uczniów z klasy IVd szkoły podstawowej.

Uczniowie klasy IVd wygrali indeksy na 2 edycję CzUMO w konkursie na ECO-ROBOTA  organizowanym przez Urząd Miasta Częstochowy.

Gratulujemy!!!

Podczas uroczystości uczniowie-studenci otrzymali imienne identyfikatory i indeksy, w których będą otrzymywali zaliczenia poszczególnych zajęć.

Następnie złożyli uroczyste ślubowanie studenta Politechniki Częstochowskiej. Spotkanie zakończył wykład inauguracyjny prof. P. Postawy na temat: „Tworzywa sztuczne” oraz pamiątkowe zdjęcia z władzami uczelni i prezydentem miasta.

Pierwsze zajęcia dla uczniów naszej szkoły odbędą się w maju.

– Oczekujemy z niecierpliwością, bo już pierwszy pobyt na uczelni rozbudził naszą ciekawość i zachęcił do odkrywania wiedzy, której jeszcze wiele tajników przez nami – powiedziała Weronika Otrębska z kl. IIIa gimnazjum.

Więcej informacji (zdjęć, komentarzy) o projekcie na stronie:

www.czumo.wimii.pcz.pl

oraz na fanpage’u CzUMO na Facebook’u