Akcja „Magia czytania – starsi czytają młodszym”

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” -Wisława Szymborska.
Uczy myślenia, pobudza wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, rozwija u dzieci umiejętność wysławiania się i rozpoznawania własnych emocji. Celem akcji było nie tylko propagowanie czytelnictwa wśród dzieci, ale również integrowanie się społeczności szkolnej. Dzieci z zainteresowaniem słuchały fragmentów lektur czytanych przez uczniów klasy VII b. Najmłodsi mieli okazję zapoznać się z następującymi pozycjami z listy lektur dla klas młodszych:
„Nasza mama czarodziejka” Joanny Papuzińskiej,
„Detektyw Pozytywka” Grzegorza Kasdepke,
„Wścibscy” Doroty Gellner,
„Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą” Joanny Rusinek.
Wszyscy uczestnicy akcji odnieśli korzyść – młodsze dzieci ćwiczyły koncentrację uwagi, pamięć oraz zainteresowanie słowem pisanym, starsi uczniowie natomiast mieli możliwość poćwiczyć dykcję, płynne czytanie oraz występowanie przed publicznością.