Szkolny Konkurs Wiedzy o Zdrowiu

Dnia 30 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Zdrowiu. Celem konkursu było podniesienie wiedzy na temat zdrowia, propagowanie zdrowego stylu życia oraz popularyzacja aktywności fizycznej. Konkurs skierowany był dla klas I-III. Uczniowie rywalizowali drużynowo w dwuosobowych składach.
Konkurs podzielony został na część teoretyczną, w której uczniowie odpowiadali na pytania i quizy dotyczące zasad zdrowego odżywiania i higieny, właściwości witamin i ich niedoborów, testy typu prawda/fałsz. W części praktycznej uczniowie rywalizowali w konkursach sportowych: bieg na czas, marsz ze szklanką mleka, przenoszenie piłeczki na łyżce.
Wśród klas pierwszych I miejsce zajęła 1a, klas drugich- 2c i klas trzecich -3b.
Konkurs przebiegał w miłej atmosferze. Na koniec wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani dyplomami i zdrowym upominkiem.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pogłębianiu świadomości zdrowotnej.