Wizyta 7b w Ośrodku Ruchu Drogowego

W dniu 13.02 klasa 7b odwiedziła WORD Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego W Częstochowie .
Podczas wizyty uczniowie odbyli szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i odpowiednich zachowań na drodze🚸 Przeszli również szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy🤕
Znakomicie poradzili sobie z resuscytacją krążeniowo-oddechową, układaniem osoby poszkodowanej w pozycji bezpiecznej oraz w sytuacji pomocy osobie, która uległa zakrztuszeniu .
Podczas wizyty zaprezentowano alkogogle i narkogogle. Zniekształcenie obrazu, problemy z oceną odległości i kierunków – to tylko niektóre z efektów obecności alkoholu i narkotyków w organizmie. O tym, jak zmienia się świat osoby nietrzeźwej i pod wpływem środków odurzających miała okazję przekonać się młodzież zakładając te specyficzne okulary.
Dodatkową atrakcją był trening przy różnych symulatorach: jazdy samochodem🚘 przechodzenia przez jezdnię oraz sprawdzania refleksu. Każdy z obecnych na koniec spotkania otrzymał mały upominek w postaci bransoletki odblaskowej.
Serdecznie dziękujemy za umożliwienie nam wizyty w Word Częstochowa♥️