Akademia z okazji Dnia Niepodległości klasy 0-3

Dzień 10 listopada w naszej szkole miał niecodzienny charakter. Od samego rana odczuwać można było odświętną, patriotyczną atmosferę. Uroczystą akademię z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowali uczniowie klasy III a, III b, III c wraz ze swoimi wychowawcami, w przepięknie i oryginalnie udekorowanej sali gimnastycznej, wzbogaconej o kolekcję zbiorów oręża polskiego Pana Krzysztofa Ledwonia. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń sprzed 1000 lat. Uroczystość zaszczycili zaproszeni goście Naczelnik Wydziału Edukacji Pan Rafał Piotrowski, Radna Miasta Częstochowy Pani Barbara Gieroń, Pan Krzysztof Ledwoń. Uczniowie teatralnie przedstawili legendę o Lechu, Czechu i Rusie, śpiewali piosenki, recytowali wiersze. Nie zabrakło pokazu zwycięstwa Polaków nad zakonem krzyżackim w bitwie pod Grunwaldem. Dużo emocji oraz zainteresowania dostarczył pokaz tańca, w którym symbolicznie został pokazany czas niewoli Polaków podczas zaborów. Ten dzień był wyjątkowo udany. Połączył wszystkich, którzy wspólnie starali się pokazać, że są Polakami – patriotami.