Międzynarodowy Konkurs Matematyczny ”Kangur” 2023 rozstrzygnięty!

16 marca 2023 r. w naszej szkole odbył się XXXII Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny.  Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został rozpropagowany w latach 80. XX wieku. Obecnie to najbardziej znane wydarzenie matematyczne na świecie. W konkursie biorą udział uczniowie z ponad 100 krajów. Najwięcej uczestników mają: Brazylia, Czechy, Francja, Niemcy i Polska. Co roku dołączają nowe kraje  takie jak: Zambia, Tanzania, Tajlandia.

Międzynarodowy konkurs „Kangur Matematyczny” jest adresowany do uczniów szkół podstawowych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach.

W Konkursie przyznaje się następujące tytuły:

1.  laureat,
  2.  wynik bardzo dobry,
  3.  wyróżnienie.

W dniu 13 czerwca w auli Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej   odbyła się uroczystość wręczenia nagród i dyplomów dla Laureatów i uczniów z wynikiem bardzo dobrym. Wydarzenie objęte było honorowym patronatem Rektora Politechniki Częstochowskiej prof. dr. inż. Norberta Sczygiola.

Na uroczystość zostało zaproszonych dwoje uczniów naszej szkoły:

Amelia Babińska (klasa V) i Bartosz Caban (klasa VIII).

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów