Warsztaty zawodoznawcze

W ostatnim tygodniu uczniowie klasy 8 uczestniczyli w warsztatach zawodoznawczych. Warsztaty były organizowane w ramach projektu „Tygodnia Lokalnych Branż Zawodowych”.Celem projektu jest zapoznanie uczniów z zawodami i branżami obecnymi w lokalnej ofercie edukacyjnej oraz na lokalnym rynku pracy.
Uczniowie odwiedzili Hotel Mercure gdzie zdobyli wiedzę na temat funkcjonowania hotelu i zawodów związanych z tą branżą. Osoby zainteresowane profilem technik pojazdów samochodowych obejrzeli zakład F,H.U „ MLEK” – Daniel Mlek, Autoryzacja – Blacharstwo Pojazdowe. Mieli tam też możliwość rozmowy z przedstawicielem Zespołu Szkół Samochodowych panem Dariuszem Zalasem, który przybliżył im ofertę swojej szkoły.