WARSZTATY KOŁA BIBLIJNO-MISYJNEGO

Adwent tuż, tuż – obudź się, nie prześpij tego czasu!

W sobotę poprzedzającą I Niedzielę Adwentu, już po raz kolejny, odbyło się spotkanie dzieci naszej szkoły w domu Sióstr Karmelitanek. Tym razem myślą przewodnią był rozpoczynający się czas Adwentu. Spotkanie rozpoczęło się bitwą na kulki (szkoda, że nie śniegowe tylko papierowe). Uczestnicy zabawy doświadczyli czym jest zaangażowanie i wspólnie odkryliśmy, że z takim zaangażowaniem mamy przeżywać tegoroczny Adwent. Po tej krótkiej zabawie był czas na katechezę, podczas której poznaliśmy naszych adwentowych przewodników – św. Jana Chrzciciela, który podczas Adwentu wzywa nas do prostowania ścieżek naszego życia dla Pana oraz Maryję, która uczy nas jak słuchać Boga w codzienności i sercem przyjmować Jego Słowo. Kolejnym punktem naszego spotkania była praca plastyczna. Zadaniem każdego uczestnika było przygotowanie wieńca i kalendarza adwentowego, który miał stać się pomocą i mobilizacją, by nie przespać czasu oczekiwania na przyjście Pana. Spotkanie jak zawsze zakończyliśmy modlitwą w kaplicy, podczas której na przygotowanych z papieru sercach, dzieci pisały swoje zaproszenie dla Jezusa i osobistą modlitwę o dobre przeżycie Adwentu dla siebie i swoich rodzin. Kolejne, świąteczne spotkanie, już w styczniu. Do zobaczenia!

s. Katarzyna