Wizyta klas III w Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie

19 września uczniowie klas trzecich udali się do Komendy Straży Pożarnej przy ulicy Sikorskiego w Częstochowie. Zwiedzali jednostkę i dowiedzieli się na czym polega odpowiedzialna i niebezpieczna praca strażaków. Z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji o akcjach ratowniczo – gaśniczych. Mogli z bliska zobaczyć specjalistyczne wozy strażackie oraz poznać ich wyposażenie. Prowadzący zaprezentowali procedury działań podczas alarmu. Wielką atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia stroju strażaka oraz wejście do kabin wozów strażackich.
Po tak ciekawej wycieczce, uczniowie zgodnie przyznali, że zawód strażaka mimo swojej trudności bardzo im się podoba, a niejeden z chłopców w przyszłości chciałby pracować w tym zawodzie.
Wychowawcy klas III ☺️