„Święta noc”

Oj, czuć już w „Trzynastce” przedświąteczną atmosferę! Widać udekorowane klasy, słychać kolędy… Co więcej, młodzi aktorzy z klasy III d przygotowali dla społeczności szkolnej miłą niespodziankę. Wystawili piękne jasełka !

Czwartek, 21 grudnia, był dniem, kiedy młodsi uczniowie naszej szkoły (klasy 0 – III) przeżywali swoje klasowe wigilie. Nie zabrakło łamania się opłatkiem, białych obrusów, sianka i wigilijnych przysmaków. Dopełnieniem świętowanie było jasełkowe przedstawienie „Święta noc” przygotowane przez uczniów klasy III d pod okiem p. Martyny Zielińskiej we współpracy z p. Joanną Woźniak i ks. Tomaszem Turczynem.
Za sprawą młodych aktorów przenieśliśmy się do Betlejem, gdzie Anioł Boży zwiastował pasterzom pilnującym owce, że w ubogiej stajence narodził się Zbawiciel Jezus. W towarzystwie kolędy „Wśród nocnej ciszy” wraz z pasterzami pokłoniliśmy się Nowonarodzonemu, wsparły nas również anielskie zastępy, Trzej Królowie, a także przedstawiciele różnych zawodów oraz uczniowie naszej szkoły.
Sceny przeplatane były wspólnym śpiewem kolęd. Do kolędowania dołączyli się także młodzi widzowie, rodzice, nauczyciele i dyrekcja. Po gromkich brawach przyszedł czas na życzenia Pana Dyrektora, aby te jasełka i bożonarodzeniowy czas przemieniały nasze serca, byśmy stawali się jeszcze lepszymi ludźmi.

Pragnę złożyć ogromne podziękowania za trud pracy w przygotowaniu jasełek całej wspaniałej klasie III d, p. Joannie Woźniak, ks. Tomaszowi oraz Rodzicom za piękne stroje i współpracę.

Martyna Zielińska, zdjęcia Julia Rybak