Sukcesy uczniów SP 13 w konkursach z języka angielskiego

W ciągu całego roku szkolnego uczniowie naszej szkoły wykazali się ogromną wiedzą i zdolnościami, biorąc udział w wielu konkursach językowych o różnej tematyce i odnosząc w nich jednocześnie spore sukcesy.

W edycji jesiennej Ogólnopolskiego Konkursu Leksykalnego z Języka Angielskiego Memory Master:

• Laureatami II stopnia zostali uczniowie: Kseniya Ryukova, Natalia Orzechowska, Mateusz Kasprzak (4b), Aleksander Fuchs (4c) oraz przedstawiciel klasy 5a Aleksander Łyźniak.
  • Dyplomy Laureata III stopnia odebrały uczennica klasy 4b Aleksandra Filak oraz klasy 5b Zofia Jaworowska.
  • W gronie wyróżnionych znaleźli się: Adam Ostrowski (klasa 4a), Valeria Naumenko (4a), Gabriela Judka (4b), Lucas Kilian (5a), Aleksandra Stojek (6a) oraz Maksymilian Wierus (6c).

W edycji wiosennej Ogólnopolskiego Konkursu Leksykalnego z Języka Angielskiego Memory Master udział wzięły 73 osoby:

• Laureatami II stopnia zostali uczniowie: Caban Maciej (4a), Wojciech Gorzkiewicz (4b), Julia Lityńska (4c) i Zofia Jaworowska (5b).
  • Dyplomy Laureata III stopnia odebrali uczniowie: Hanna Pawłowska, Adam Ostrowski (4a), Szymon Makles, Natalia Orzechowska, Kseniya Ryukova, Aleksandra Filak, Piotr Trzciński (4b), Alicja Barylska (5c) oraz Katarzyna Bernat (8b).
  • W gronie wyróżnionych znaleźli się: Franciszek Kasprzyk i Maxymilian Trylski (4b), Michalina Wierzba i Ewa Bawor (5a), Bartosz Kuczera (5b), Aleksandra Stojek (6a), Apolonia Martałek (6b), Maksymilian Wierus (6c), Julia Cykowska (6b).

Uczennice klasy 8b Katarzyna Bernat i Blanka Włodarczyk reprezentowały szkołę w Regionalnym Konkursie Lingwistycznym „Ich mag Englisch, I like German” organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego. Kasia zajęła w nim I miejsce, a Blanka II. Blanka zajęła również II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastyczno-Językowym na ilustrację wybranego idiomu angielskiego. Konkurs ten organizowany był przez MDK Katowice.

W Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego „AROUND THE USA” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 13 w Częstochowie:

• III miejsce zajął uczeń klasy 8a Jacob Kilian
  • wyróżnienie uzyskała uczennica klasy 8d Zuzanna Wawrzkiewicz

Uczennica klasy III b Wiktoria Szczepaniec zdobyła wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 36 w Częstochowie: „Najładniejsza kartka wielkanocna – życzenia w języku angielskim lub niemieckim”.

W szkolnym konkursie „English Dictionary” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 13 w Częstochowie:

• I miejsce zdobyła Martyna Prejs (3c) oraz Jakub Smolarski (2c)
  • II miejsce Dawid Nowak (1c) oraz Nela Głuszek (1a)
  • III miejsce Antoni Popielak (1c), Jakub Majda (1b) i Karolina Urbaniak (3b)
  • Wyróżnienia przypadły Milenie Kubat (3b), Piotrkowi Leśniakowi (3c), Jakubowi Cicheckiemu, Natalii Kotyni i Krzysztofowi Pełce (2b), Hannie Grabińskiej (2c) oraz Blance Bzdak (1a).

Uczniowie klasy 4b wzięli udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „English Rhymes and Poems” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Częstochowie:

• II miejsce zajął Szymon Makles
  • wyróżnienie zdobył Wojciech Gorzkiewicz oraz Mateusz Kasprzak

Wszystkim laureatom gratulujemy !!!

Zespół anglistów:

Ewa Buszko