POLA NADZIEI

-KAMPANIA NA RZECZ DZIECI I DOROSŁYCH DOTKNIĘTYCH CHOROBĄ NOWOTWOROWĄ-

Kampania Pola Nadziei to ogólnoświatowa kwesta na rzecz osób objętych opieką hospicyjną. Na swój symbol hospicja z całego świata wybrały żółty kwiat – żonkil. Program „Pola Nadziei” zapoczątkowany został przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii. Od 2003 roku „Pola Nadziei” to program ogólnopolski. Od tego momentu Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie jest koordynatorem inicjatywy we wszystkich polskich miastach.

Pola Nadziei są prawdziwym świętem wszystkich hospicjów, ich podopiecznych i osób zaangażowanych w pomoc chorym terminalnie. Nasza szkoła już od wielu lat wspiera swoimi akcjami hospicjum w Częstochowie. Inauguracja kampanii na której byliśmy obecni odbyła się dnia 10.10.22r, w budynku Centrum Opieki Paliatywnej PALIUM przy ul. Kopernika 17a w Częstochowie.

Jak co roku włączamy się w niesienie pomocy najbardziej potrzebującym poprzez sprzedaż na terenie szkoły ołówków z logo hospicjum – koszt 3zł oraz przypinek żonkilowych- koszt 5zł. Wolontariusze z naszej szkoły będą odwiedzać uczniów w klasach przez najbliższe dwa tygodnie.

ZACHĘCAMY DO WSPARCIA TEJ SZCZYTNEJ AKCJI

SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU