Młodzi kibice SP 13 z wizytą na stadionie Rakowa Częstochowa

We wtorek z okazji nadchodzącego Dnia Chłopaka uczniowie klasy 8a oraz 5b wraz z wychowawcami złożyli wizytę na stadionie Rakowa Częstochowa. Kibice poznali „zakamarki” sali konferencyjnej, którą do tej pory znali tylko z telewizji oraz Internetu, mogli się wcielić w komentatorów sportowych i poznać tajniki pracy spikera, zasiadając w fotelach niczym podczas konferencji prasowej. Młodzi przemierzali korytarze budynku klubu w skupieniu i ciszy, pełni nadziei na spotkanie swoich idoli. Gdy nadzieja powoli nikła zza drzwi wyłoniła się postać…… Bena Ledermana, który ochoczo „przybijał piątki” z rozemocjonowanymi młodymi ludźmi. Ale to było spotkanie, uczniowie z szacunku zdejmowali czapki z głów na widok piłkarza, aż chciałoby się widzieć częściej takie gesty uczniów w stosunku do nauczycieli podczas przerw w szkole J Ciekawość uczniów przykuła gablota, w której można było podziwiać medale za wicemistrzostwa oraz Superpuchar Polski. Młodzi kibice mogli sprawdzić jakie emocje towarzyszą piłkarzom, gdy wychodzą specjalnym wyjściem na murawę i jak wyglądają trybuny od strony samego boiska. Na tych właśnie trybunach zasiedli, aby przystąpić do przygotowanego przez organizatorów spotkania quizu wiedzy o drużynie Rakowa. Pytania zdawały się być podchwytliwe, ale nie dla naszych młodych fachowców w tej dziedzinie, którzy bez zawahania udzielali odpowiedzi. BRAWO. Były również nagrody za quiz oraz podarunki od koleżanek z okazji Dnia Chłopaka. Uczniowie przeszli również wyczerpujący trening piłkarski i zakończyli wizytę na stadionie w sklepie klubowym na terenie obiektu, gdzie mogli zakupić gadżety z inicjałami klubu.

Dziękujemy rodzicom klasy 5b oraz 8a za zorganizowanie tego przyjemnego dnia.

M.K