KRAINA MOCY SŁÓW – III MODUŁ PROJEKTU EMOCJA

Uczniowie klas I-III zrealizowali moduł 3 – Moc Słów z Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego –  Emocja. Z zainteresowaniem wysłuchali Bajki o ciepłym i puchatym. Opowieść zrobiła na nich duże wrażenie i pomogła zrozumieć,  jak wielki wpływ na życie i samopoczucie każdego człowieka, mają słowa i czyny innych ludzi. Dzieci dowiedziały się, że wypowiadane przez nas słowa mogą komuś sprawić radość, ale też zranić. Przekonały się, że niektóre z nich mogą  „otwierać okna”, inne natomiast „budować mury”. Wspólnie zastanawialiśmy się również, jakie  słowa mogą być „zimne i kolczaste”, a jakie – „ciepłe i puchate” oraz kiedy  najczęściej się pojawiają i w jakim celu. Kolejnym wyzwaniem było wykonanie pracy plastycznej, która miała przedstawiać „puchate i ciepłe” – korzystając z aplikacji Quiver. Podczas zajęć uczniowie tworzyli też „magiczne worki” i  drzewa dobrych słów, które przypominają, że należy okazywać sobie życzliwość i mówić w taki sposób, by słowa nie wyrządzały krzywdy. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza dotycząca mocy słów będzie towarzyszyć im na co dzień. Podsumowaniem 3 modułu było wykonanie dla kolegi bądź koleżanki medalu wdzięczności. Wszyscy  z radością i zadowoleniem uczestniczyli  w tej niezwykłej i pouczającej podróży.

BJ DM