Konkurs plastyczny „Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa”

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

„Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa”

Cel : umożliwienie uczniom zaprezentowanie swojego talentu, popularyzowanie polskich tradycji świątecznych, rozwijanie zdolności plastycznych u dzieci oraz uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

Interpretacja tematu dowolna i zależna od osoby wykonującej pracę.

Organizator : Rada Rodziców SP 13 wraz z przedstawicielami Grona Pedagogicznego SP 13

Termin konkursu: Konkurs odbędzie się 16.12.2022r. (piątek) w Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Częstochowie.

Rozpoczęcie o godzinie 16.30.

ZASADY UCZESTNICTWA:

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 1-8 szkoły podstawowej oraz oddziału przedszkolnego SP 13 w podziale na grupy wiekowe 0-3 oraz 4-8

Prosimy o wytypowanie maksymalnie 5 uczniów z oddziału przedszkolnego i z każdej z klas 1-3 oraz maksymalnie 3 uczniów z każdej z klas 4-8.

1. Uczestnicy konkursu wykonują jedną kartę świąteczną w formacie A5 (po złożeniu).

Dzieci z oddziału przedszkolnego i z klas I- III SP mogą korzystać z wcześniej przygotowanych i przyniesionych ze sobą ozdób.

Uczestnicy z klasy IV-VIII – karty wykonują ręcznie (bez gotowych, kupionych elementów), wybranymi przez siebie technikami plastycznymi – rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie, grafika itp. z ciekawie wypisanymi życzeniami (proszę nie podpisywać życzeń).

1. Dzieci wykonują prace samodzielnie przez 60 minut. W zależności od pomysłu i techniki jaką będzie wykonywana praca, dzieci proszone są o przyniesienie ze sobą odpowiednich przyborów, pomocy, elementów dekoracyjnych

4. Prace uczestników oceniane będą przez Komisję, która w swojej ocenie uwzględni:

• poziom artystyczny wykonanej pracy
  • oryginalność, pomysłowość, pracochłonność, estetykę wykonania
  • stopień nawiązania do tradycji
  • ciekawą treść życzeń
  1. Prace oceniane będą przez jury
  2. Przyznane zostaną nagrody w każdej kategorii Wszystkie wykonane kartki zostaną umieszczone na wystawie szkolnej, a zwycięskie prace dodatkowo na stronie internetowej szkoły.
  1. Decyzje jury są ostateczne.
  2. Termin zgłaszania uczestników do wychowawców upływa w dniu ósmego grudnia. Decyduje kolejność zgłoszeń.
  3. Organizator konkursu zastrzega sobie prawo do bezpłatnej publikacji, druku i wykorzystania na cele promocyjne wzorów kart bożonarodzeniowych.

Serdecznie zapraszamy do udziału

Organizatorzy Konkursu