I Integracyjny Piknik Pracowników Oświaty

Dn. 15 kwietnia 2023 r.  pod Patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy odbył się I Integracyjny Piknik Pracowników Oświaty. Podczas pikniku miał miejsce Turniej Pracowników Oświaty w piłce nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy oraz Turniej Pracowników Oświaty w grze podwójnej tenisa stołowego o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta. Inicjatorem i pomysłodawcą przedsięwzięcia był Pan Rafał Piotrowski Naczelnik Wydziału Edukacji, a organizatorami Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 1 oraz Szkoła Podstawowa nr 13. Swoją obecnością podczas turnieju zaszczycili Pan Krzysztof Matyjaszczyk Prezydent Miasta Częstochowy, Pan Jarosław Marszałek Zastępca Prezydenta Miasta Częstochowy, Pan Dariusz Kapinos Przewodniczący Rady Miasta oraz Pan Rafał Piotrowski Naczelnik Wydziału Edukacji.
Rywalizacja była zacięta, a poziom uczestników przerósł oczekiwania. Najlepszą drużyną w piłce nożnej okazali się być nauczyciele SP 21, drugie miejsce zajął ZS im. Kochanowskiego a trzecie II LO im. Traugutta. W grze podwójnej tenisa stołowego 1 miejsce przypadło SP 8, 2 miejsce UM Częstochowy 3 miejsce II LO im. Traugutta
Najważniejsze jednak nie było zwycięstwo, a dobra zabawa i integracja środowiska związanego z częstochowską oświatą oraz promocja aktywnego, zdrowego stylu życia. Kolejny piknik miejmy nadzieję już za rok!
Relacja w TV Orion: