III A na stadionie Rakowa Częstochowa

2 października uczniowie klasy III a udali się na wycieczkę na Stadion Piłkarski Raków Częstochowa. Na miejscu czekało na nich szereg atrakcji. Dzieci mogły bezpośrednio zetknąć się z obiektem sportowym, poznać miejsca, które na co dzień nie są dostępne dla widzów i poczuć atmosferę dużych piłkarskich imprez. Trzecioklasiści zwiedzali budynek klubowy, podziwiali puchary i medale ulubionej drużyny, obejrzeli szatnie piłkarzy oraz salę konferencyjną, w której zawodnicy i trenerzy udzielają wywiadów po meczu. Uczniowie mogli wcielić się w rolę trenera Dawida Szwargi oraz dziennikarzy sportowych, poznali tajniki pracy spikera, a także wzięli udział w quizie na temat drużyny Rakowa, wykazując się sporą wiedzą. Następnie przeszli na murawę boiska tunelem, z którego korzystają zawodnicy obecnego mistrza Polski oraz zwiedzili stadion, trybuny i stanowiska komentatorskie. Manager klubu pan Krystian Jóźwiak zapoznał dzieci z historią powstania stadionu, wprowadził grupę w tajniki pracy klubowej i opowiadał ciekawostki z życia zawodników częstochowskiej drużyny. Na zakończenie wizyty dzieci otrzymały od przedstawiciela klubu plakaty drużyny i miały możliwość zakupu pamiątek w klubowym sklepie. To był niezapomniany dzień, pełen sportowych wrażeń. Z pewnością najmłodsi kibice Rakowa mieli okazję poczuć się bliżej swoich piłkarskich idoli, a częstochowski stadion nie kryje przed nimi już żadnych tajemnic.