Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków jest obchodzony od 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. Ma podkreślać, że różnorodność językowa jest kluczowym czynnikiem bogatego dziedzictwa kulturowego kontynentu oraz zachęcać do nauki języków obcych.

Chcąc upamiętnić ten dzień 26.09.2023 r. odbył się w naszej szkole  Szkolny Konkurs Drużynowy -„Quiz o krajach niemieckojęzycznych”. Przeznaczony był dla uczniów klas V – VIII.

Celem konkursu była: popularyzacja nauki języka niemieckiego; kształtowanie postaw otwartości, zrozumienia i tolerancji wobec innych, poprzez poznanie kultury, historii, geografii i realiów krajów niemieckojęzycznych; rozwijanie poczucia własnej wartości oraz wiary we własne możliwości; aktywizowanie uczniów do samodzielnego poszukiwania informacji w różnych źródłach.

Uczestnicy  udzielali odpowiedzi na pytania dotyczące wiedzy na temat krajów niemieckojęzycznych. Jury konkursowe podsumowało wyniki rywalizacji międzyklasowej,
a pan dyrektor Janusz Ferenc wręczył zwycięzcom dyplomy.

Wyniki przedstawiały się następująco:

I miejsce- drużyna z klasy 8a: Wiktoria Patyk, Krzysztof Niklasiński

II miejsce- drużyna z klasy 7c: Franciszek Dębski, Maksymilian Wierus

III miejsce- drużyna z klasy 5c: Izabela Borowik, Aleksander Fuchs

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy wyników!!!

Nauczyciele języka niemieckiego