Dzień z językiem niemieckimi ciekawostkami o kraju

Dn. 3.11.2023 r. odbył się w naszej szkole „Dzień z językiem niemieckimi ciekawostkami o kraju”.
Uczniowie i uczennice klasy 5b przybliżyli reprezentantom klas 4- 8 położenie, kulturę, sztukę, muzykę oraz kuchnię naszego zachodniego sąsiada w przedstawieniu- „Lorelei- ciekawostki o Niemczech”. Na początku uczestnicy obejrzeli prezentację, aby dowiedzieć się, kim była tajemnicza Lolerei i dlaczego żeglarze tonęli w wirach Renu? Mieli okazję też degustować słynny specjał niemieckiej kuchni- sałatkę ziemniaczaną. Po przedstawieniu Lorelei, w części drugiej odbyły warsztaty, gdzie przedstawiciele uczniów z klas 4-8 mogli wykazać się znajomością niemieckiego w ćwiczeniach językowych.
Dziękujemy aktorom oraz przybyłym gościom, Panu Dyrektorowi, Pani Wicedyrektor, rodzicom za udział i wspólną zabawę.

nauczyciele języka niemieckiego.